Žumberak i Samoborsko gorje

Učenici 3. a i 3. b išli su  na izvanučioničku nastavu u Park prirode Žumberak – Samoborsko gorje.

Krenuli smo u 8.00 h ispred naše škole. Putovali smo prema Zaprešiću, a zatim nastavili prema Samoboru. Nakon jednog sata vožnje po prekrasnom Parku prirode Žumberak stigli smo u Eko-centar Budinjak koji je dio Parka prirode Žumberak – Samoborsko gorje. Tamo su nas dočekali voditelji i objasnili nam što ćemo raditi u edukativnoj radionici. Naziv radionice je Potraga za blagom: koristeći kompas, kartu i pisane upute, mladi lovci na skriveno blago iskušavaju stečena znanja o orijentaciji u prirodi, izrađuju priručne sunčane satove te upoznaju modernu GPS tehnologiju. Nakon odrađenih radionica imali smo vrijeme za igru.

Puni dojmova i novih stečenih znanja vratili smo se u Donju Stubicu.