Veselje u knjižnici

Lijepo je kad i u ovim složenim uvjetima rada možemo razveseliti nekog učenika i osjetiti atmosferu entuzijazma i radosti koju donosi uspjeh učenika.

Naša bivša učenica Ivana Žukina dobila je prošle školske godine 1. nagradu za poetski rad Kipček na natječaju Hrvatskih voda. Dar je nevjerojatno dugo putovao i tek ovaj tjedan stigao u našu školu.  Bilo je prelijepo gledati Ivanu kako s oduševljenjem pregledava pribor za kemijske pokuse, razne vrste pribora za slikanje i crtanje, majicu, kapu, naprtnjaču, knjige i razne druge stvari. Dodatak ovom poklonu je dar knjižničarke: zadnji broj časopisa Hrvatsko zagorje jer je u njemu Ivanin poster o španjolskoj gripi.

Ni to nije sve: Ivana je nagrađena i na Danima kajkavske riječi u Zlataru i 19. rujna će tamo govoriti svoju pjesmu Vu noči.  Teško nam se rastati od takvih učenika, ali znamo da je rastanak nužan.

Ivani želimo uspjeh i sreću u nastavku školovanja i još mnogo kreativnih radova!

KIPČEK

Stoji kipček

Na gradskemu trgu.

Tak je lepi

Kak pravi da je čovek.

Tak je bar bil

Dek ni dešč počel cureti.

Pak mu čez obraz kak soze curi

I sega ga je zgrizel.

Spire ga, spire, spire

Tiej nekakvi kiseli dešč,

Kiselieši nek zagorski kiseliš

Dek ga ne de kraja zgrizel.

Stoji kipček

Na gradskemu trgu,