Mali kaj v Zelini

Na ovogodišnji  natječaj  40. smotre dječjega kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić” – Sv. Ivan Zelina 2020. pristiglo je 257 pjesama iz 54 osnovne škole.

Stručni ocjenjivački sud Smotre u sastavu: dr. sc. Ivo Kalinski, dr. sc. Božica Pažur i Štefica Kamenarić-Filipović, dr. med. , izabrao je za objavu u zbirci pjesama ovogodišnje Smotre 67 pjesama među kojima i pjesmu učenika naše škole.

Svojom pjesmom „Koj mi fali“ JURICA ZEBEC će biti naš predstavnik u ovogodišnjem Zborniku.

Čestitamo Jurici te mu želimo puno nadahnuća u stvaranju novih pjesama!

Tatjana Benko

Koj mi fali

Stvarne ne razmem

vu čem je falung kad mi veli:

„Dej se priberi!“

Pred špigelj sem stal

morti mi bu on odgovora dal

koj mi fali.

Hlače sem nategnul

rubaču zategnul

lasi namočil

na lievu nogu skočil –

pak i dalje ne vidim

koj mi fali.

Zakej mi ne veli?

Praf za praf, i ja bi to štel znati.

Odgovora mi nešči mora dati.

Nek mi nešči veli –

KOJ MI TO FALI?