Zimske čarobne priče

Na satu Hrvatskoga jezika učenici 5.b razreda pisali su zimske čarobne priče, igrali se riječima i maštom te postali mali pisci zimskih bajki.

Jednu možete pročitati u nastavku!

Zimska bajka

Jedne hladne zimske večeri zima je sjedila u kući. Odjednom je čula kako joj netko kuca na vrata. Otvorila ih je i ugledala čovjeka. Začudila se jer ljudi baš i ne dolaze u njezin kraj.

Čovjek je rekao da se zove Mirko i traži put do planine divova, najviše planine na svijetu.  Zima mu je rekla da zna put, dala mu je kartu i krenula s njim.

Dugo su hodali i Mirko joj je objašnjavao zašto tamo idu. Rekao je da je na vrhu planine skriveno blago. Hodali su, hodali kroz vjetar i snježne oluje. Nakon nekoliko dana napokon su stigli.

Mirko je rekao da je ponio opremu za planinarenje. Počeli su se penjati.

Zima se penjala koliko je mogla, no kad su stigli iznad 8000 metara, kisik je postao rijedak pa je zima sve teže i teže disala.

Mirko se penjao sve više jer je bio iskusan planinar. Nakon nekog vremena stigli su do vrha.

Tada je zima otkrila pravu istinu, blaga nije bilo! To je bila prevara! Mirko je bio zlikovac koji mrzi zimu i htio ju je zatvoriti u pećinu na vrhu ove planine. Iskoristio je to što je zima bila iscrpljena zbog manjka kisika.

Zatvorio je zimu u pećinu. Zima je čekala i čekala u pećini. Bila je usamljena, umorna i beskrajno tužna.

Najednom su se pojavila tri vilenjaka. Htjeli su pomoći zimi.  Zajedno su uspjeli otvoriti pećinu.

Vilenjaci su vratili zimu kući. Prošla je jedna godina. Bio je Badnjak. Zima je sjedila u naslonjaču i gledala TV.

Na vijestima je saznala da je Mirko lopov. Završio je u zatvoru, a zima udobno sjedi u svojoj kolibi i mirno spava.

Svakome prema zaslugama!

Martin Kuljak, 5.b