Male adventske radosti

Učenici 5.a razreda sa svojom su razrednicom Koraljkom Parlaj osmislili razne zanimljive aktivnosti kojima su obilježili ovo adventsko razbolje i uljepšali dane do Božića. Uredili su razred pa im se sa zidova smiješi snjegović i prijatelj mu zeleni bor, izrađivali su snježne pahuljice, a najzanimljiviji je ČUVAR DOBRIH DJELA!

U njemu se čuvaju sva sakupljena mala dobra djela koja počinimo, a možda ih uopće ne primijetimo: pomognemo roditeljima u sitnim kućanskim poslovima, razveselimo baku svojim posjetom, prošećemo svog ljubimca, razveselimo prijatelja, pružimo ruku i priznamo da smo pogriješili, objasnimo prijatelju zadatak za domaću zadaću, razgovaramo s usamljenim prijateljem, vratimo osmjeh na lice…

U zadnjem tjednu, tik pred Božić, pročitat ćemo i porazgovarati o dobrim djelima koje smo počinili i vidjeti koliko dobra možemo učiniti uz samo malo dobre volje!

Misli vodilje kroz ovaj mali razredni projekt bile su izreke o dobroti:

Nijedan čin dobrote, bez obzira koliko malen, nikad nije protraćen.  (Ezop)

Dobrota se, kao i žito, množi sijanjem. (engleska poslovica)

Gdje god ima ljudsko biće, tu ima i prilika za dobrotu. (latinska poslovica)

Dobrota je jezik koji gluhi mogu čuti i slijepi vidjeti. (Mark Twain)

Nitko nije beskoristan u ovom svijetu ako olakša teret drugome. (Charles Dickens)

Nitko nikad nije postao siromašan davanjem. (Anne Frank)

Kad si dobar prema drugima, to ne mijenja samo tebe nego i svijet. ( Harold Kushner)