Obilježavanje Mednoga dana

Dana  7. prosinca 2021. u našoj smo školi, u organizaciji Hrvatske poljoprivredne agencije, obilježili Dan svetog Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.

Cilj je bio predstaviti  učenicima koliko je važno pčelarstvo i med domaćih proizvođača, kao i važnost meda u svakodnevnoj prehrani.

U projektu Medni dan sudjelovali su učenici prvih razreda matične i područnih škola koji  su se posvetili aktivnostima vezanim uz med.

Tako su uz prezentaciju „Priče s cvjetne livade“ naučili kako od cvjetnih livada, uz pomoć pčela, nastaje med, a nakon toga je svaki učenik dobio promotivni paket koji sadrži papirnatu vrećicu s likom pčelice Jelice, promotivni letak o pčelarstvu, slikovnicu „Pčelica Jelica i medo Edo“ te staklenku meda pčelara Nikole Vrđuke iz Gornje Stubice.