Mladi povjesničari u Muzeju Seljačke bune

Učenici, polaznici izvannastavne grupe Mladih povjesničara, koju vodi učiteljica Valentina Krušelj, dana 1.6.2022. (srijeda) uputili su se u posjet Muzeju Seljačke bune u Gornjoj Stubici.

Poslije nastave s učiteljicom povijesti Valentinom Krušelj i knjižničarkom zaputili smo se prema muzeju. Tamo nas je ugodno dočekala naša voditeljica Lidija.

Krenuli smo prema prvoj prostoriji u kojoj nam je voditeljica Lidija pričala o hrvatskom narodnom preporodu. Dosta smo stvari već otprije znali, no saznali smo i neke nove zanimljivosti.

Nakon toga smo još malo razgledavali i proučavali neke izvore. Zatim smo se uputili u prostoriju u kojoj smo odigrali jedan zanimljivi PUB kviz vezan za hrvatski narodni preporod. Tako smo se okušali u nečem novom i vidjeli koliko znamo o toj temi.

Nakon kviza krenuli smo isprobati nove hologramske naočale. Imali smo opciju odabrati dvije od tri ponuđene “igre”. To nam je bilo zanimljivo novo iskustvo. Nakon isprobavanja naočala još smo malo prošetali muzejom. Za kraj smo se počastili sladoledom. Posjet muzeju bio je jako zabavan i poučan.

Veselimo se novim zanimljivim druženjima i novim izletima!

Zoja Kuren, 7.b