Prvašići u Parku znanosti

U četvrtak 20. listopada 2022. učenici prvih razreda naše škole, u pratnji svojih učiteljica Jasminke Repar, Ksenije Antolković i Ninoslave Štefanec, posjetili su Park znanosti u Oroslavju.

Na samom ulazu dočekao ih je Matija, jedan od braće Veverec koji ih je na svoj osebujan način, prilagođen uzrastu djece,  proveo između eksponata. Učenici su isprobavali, osluškivali, dodirivali, mjerili, svirali različite eksponate od kojih svaki pokazuje i dokazuje zanimljive pojave iz područja fizike.

Nakon razgledavanja učenici su u skupinama izrađivali svoja impulsna njihala, prije čega su, naravno, naučili i što je to.

Posjet Parku znanosti završio je kupovinom suvenira.

Veseli i puni dojmova vratili su se svojim kućama.