Pliva patka preko Save, nosi pismo navrh glave, u tom pismu piše…

… znaju samo učenici 3.d razreda koji su sudjelovali u malom razrednom projektu pod nazivom ”Pišem ti pismo”.

U vremenu tehnologije, tipkanja i slanja brzih poruka (često prepunih pravopisnih i gramatičkih grešaka), nakratko smo se vratili gotovo zaboravljenom umijeću pisanja pisama. Nakon što su na satu Hrvatskog jezika naučili što je pismo te kako se pravilno piše, učenici su za domaću zadaću trebali napisati sadržaj svojoj prijateljici ili prijatelju iz razreda te pismo staviti u omotnicu. Na sljedećem satu na omotnice su napisali adrese primatelja i pošiljatelja, a zatim smo svi zajedno krenuli prema poslovnici Hrvatske pošte. Sveti Nikola nas je počastio prekrasnim vremenom pa smo putem uživali u jesenskoj šetnji! U gradskoj poslovnici Hrvatske pošte djeca su samostalno kupila (a neka i zalijepila) poštanske marke te ponosno ubacila pisma u sandučić.

Sada samo preostaje nestrpljivo iščekivanje dostave pisama na kućne adrese!