Školski medni dan

Povodom Dana sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara ,7.12.2022. održan je u 1. razredima  naše škole „Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka“ uz edukativnu brošuru i prezentaciju. Učenici su se susreli s pčelarskim pojmovima: matica, trut, radilica, saće ,košnica. Doznali su čime se pčele hrane te su upoznali put od cvijeta do meda. Doznali su koliko pčela tijekom života proizvede meda te koje su dobrobiti meda za naše zdravlje.

Učenici su dobili med zapakiran u staklenku. Uz med djeci je podijeljena slikovnica  „Pčelica Jelica i medo Edo“, edukativnog karaktera, a prilagođena njihovoj dobi kao početna osnova za upoznavanje pčelarstva i važnosti konzumiranja meda kao sastavnog dijela pravilne i nutritivno povoljnije prehrane.