Geografska grupa na terenskoj nastavi

Učenici Ema Lešković, Luka Ljubić i Luka Mezdić su u srijedu 31.5.2023. godine sudjelovali na terenskoj nastavi Stubičke Toplice – jezero Jarki.

Terenska nastava organizirana je u sklopu izvannastavne aktivnosti na kojoj su učenici tijekom nastavne godine istraživali prirodnu i kulturnu baštinu stubičkoga kraja.

Nakon četvrtog sata učenici su u pratnji učiteljice geografije Nikoline Balić pješice krenuli prema Stubičkim Toplicama i jezeru Jarki. Putem su učenici preuzeli ulogu turističkog vodiča te pričali kojim naseljima prolazimo, prenosili obilježja naselja te se pomoću aplikacije orijentirali i pratili pješačku stazu.

Po dolasku do jezera uslijedila je priča o nastanku jezera i prirodnim obilježjima, kraći odmor te povratak prema školi.

Puni dojmova s prvog „planinarenja“ i s puno usvojenih novih geografskih vještina vratili smo se u školu.