OBAVIJEST roditeljima i učenicima

Objavljene nove Upute HZJZ-a i MZO-a vezane za sprječavanje i suzbijanje bolesti COVID-19 u 2021./2022. školskoj godini

Poštovani roditelji, dragi učenici,

u petak 5. studenoga 2021. godine donesene su i objavljene nove Upute HZJZ-a i MZO-a vezane za sprječavanje i suzbijanje bolesti COVID-19 u 2021./2022. školskoj godini.

(Upute s istaknutim najvažnijim dijelovima su u privitku).

Odnose se na nošenje zaštitnih maski tijekom boravka u školi, a zbog znatnoga pogoršanja opće epidemiološke situacije.

Između ostalog, maske su obvezne u sljedećem situacijama:

• za učenike razredne nastave (1.-4. razred) kod prolaska zajedničkim prostorijama odnosno u svim situacijama kada se učenici jednog razrednog odjela miješaju s učenicima drugog razrednog odjela (u matičnim učionicama ne nose maske)
  • za učenike predmetne nastave (5.-8. razred) tijekom cijelog boravka u školi i tijekom boravka u učionici, čak i kada je riječ o ustanovi u kojoj je razmak u učionicama između svih osoba (učenika, nastavnika i dr.) veći od 1,5 m
  • maske nije potrebno nositi za vrijeme nastave tjelesne i zdravstvene kulture, drugih oblika tjelesne aktivnosti i za vrijeme obroka

O svim eventualnim novim informacijama bit ćete pravovremeno obaviješteni.

Vidimo se u školi!