P. S. Pokreni solidarnost

(7.dio)

Mala radionica pisanja

U srijedu 16. lipnja učenici 8.b razreda sa svojom su učiteljicom Koraljkom Parlaj proveli još jednu aktivnost predviđenu u spomenutom projektu Pokreni solidarnost. Riječ je o Maloj radionici pisanja.

Radionica je provedena uz poštivanje svih epidemioloških mjera.

Radionica pisanja osmišljena je na sljedeći način:

• učenicima je bilo ponuđeno nekoliko pojmova poznatih iz projekta (solidarnost, humanost, prijateljstvo, različitost, poštovanje, pomoć, zajedništvo)
  • svaki je učenik izabrao jedan pojam i zapisao ga na svoj papir
  • drugi pojam na svom popisu dobio je od učenika – susjeda u svojoj skupini
  • treći pojam izabrao je od učenika – člana susjedne skupine
  • četvrti pojam bio je srodan i smisleno vezan uz riječ koju je zadnju dobio, a svaki ga je učenik samostalno osmislio
  • popis pojmova se proširio i zadatak je bio povezati ih u smislenu cjelinu

Ovdje se nalaze neke misli, poruke i rečenice koje su nastale u Maloj radionici pisanja:

Najvažnije stvari u prijateljstvu i zajedničkom životu su poštovanje i vjera u ljude oko sebe! (Ema Fišter)

Bez obzira na različitosti, moramo poštovati i graditi prijateljstvo sa svim ljudima! (Magdalena Pišković)

Moramo naučiti živjeti s različitostima. To možemo postići samo poštovanjem i suosjećanjem prema svim odbačenima. Učinimo svijet punim tolerancije i boljim mjestom za život! (Borna Josip Zidar)

Povjerenje je ključno u prijateljstvu i zajedničkom životu!  (Lorena Moštak)