Turnir viteških vještina

Razredni projekt učenika 7.a i 7.b razreda Turnir viteških vještina provodio se na satu Hrvatskoga jezika u prosincu 2021. godine.

Potaknuti književnim tekstom Borne Lulića o vitezovima Viteški snovi učenici su istraživali život vitezova, viteške vještine, manire i slične viteške odlike.

Zadatak je bio sljedeći:

• odlučite koju ponuđenu vitešku vještinu biste željeli prikazati, istražiti, govoriti ili pisati o njoj, potaknite druge u ostvarivanju izabrane vještine
  • razmislite kako biste tu vještinu predstavili drugima: glumom, dijalogom, monologom, prezentacijom, izradom plakata ili crteža uz usmeno izlaganje, istraživanjem o povijesti vitezova i njihovog djelovanja…

Svoje uratke učenici su prezentirali u posljednjem tjednu prvog polugodišta. Radovi su bili originalni, maštoviti i kreativni. Opisivali su razne viteške vještine, viteško oružje ili viteške osobine: hrabrost, vjernost, požrtvovnost ili brižnost.

U prilogu se nalaze prezentacije nastale tijekom provođenja projekta.