Događanja
Krk, glagoljica, sunce, more, prijatelji…
Šestaši na izletu
Dana 30. svibnja učenici šestih razreda putovali su na otok Krk. Krenuli su u šest sati. Vožnja je bila duga, no isplatila se. Prvo su brodom otišli na otočić Košljun u franjevački samostan. Tamo su bili u muzeju, arheološkoj zbirci i crkvi.
Nakon toga su otišli u Jurandvor , u crkvu sv. Lucije u kojoj su se na licu mjesta uvjerili gdje se izvorno nalazila Bašćanska ploča i gdje je pronađena. Čuli su tamo brojne zanimljivosti o tom najstarijem cjelovitom spomeniku naše pismenosti i glagoljici, pismu kojim je isklesana.
A nakon toga … Kupanje! Imali su cijelo poslijepodne za sebe! Zatim, naravno, odlazak kući… Vratili su se oko 9 sati navečer. Bilo je jako poučno i zabavno!!!
Vaša novinarka: Ivana Žukina, 6.a



































Trebate biti prijavljeni kako bi objavili komentar.