Novosti s Trga veselja

U želji da našu školu učinimo još ljepšom i udobnijom za sve koji u njoj borave, nastojali smo dodatno oplemeniti prostor u kojem svakodnevno boravimo. Odlučili smo napraviti novu instalaciju koja je svoje mjesto pronašla na Trgu veselja.

Istraživali smo što bi se moglo uklopiti u prostor, koji oblici, boje i motivi odgovaraju uređenju interijera.

Učenici su tražili nove informacije iz različitih izvora i primjenjivali ih pri rješavanju navedenoga zadatka. Koristili su se vlastitom kreativnošću u oblikovanju i ostvarivanju svojih ideja i pristupa rješavanju ovoga izazova. Prepoznali su i opisivali različite mogućnosti likovnoga izražavanja geometrijskim i slobodnim tijelima. Uočavali su oblike u svojoj okolici u obrisima namještaja, dizajna i arhitekture te razgovarali o mogućem uređenju vlastitoga prostora u školi.

Izbor je pao na geometrijske oblike u četiri boje, a materijal je drvo. Cijela se reljefna geometrijski apstraktna kompozicija sastoji od 580 dijelova različitih veličina koji su zalijepljeni na podlogu.

Na izradi i bojanju drvenih dijelova instalacije sudjelovali su svi djelatnici naše škole: učenici, učitelji, domar, spremačice. Svatko je dao svoj doprinos da ovaj timski zadatak u potpunosti uspije.

Uz malo truda i puno radosti ovaj je projekt uspješno završen te svojim izgledom nastala instalacija upotpunjuje i obogaćuje prostor našega Trga veselja!

Pogledajte fotografije u prilogu!