Mogu li mačići ići u školu?

U učionici mir i tišina. Učiteljica Jasminka objašnjava djeci jedninu i množinu imenica. Svi pažljivo slušamo. Tišinu prekida neobičan zvuk: mijau, mijau, mijau!

Pomislili smo da se netko od učenika šali i želi nas nasmijati. Nakon toga je jedan učenik pogledao učiteljicu i u pozadini prozora ugledao maloga crnog mačića. Veselo je skakao po prozoru i želio privući našu pažnju. To mu je i uspjelo. Svi smo se okupili oko prozora i gledali kako skače!

Učiteljica je poslala nekoliko učenica da ga pokušaju uhvatiti i nahraniti. Mačić je bio vrlo umiljat i odmah je prišao djevojčicama koje su ga unijele u školu.

Još uvijek nismo saznali je li htio naučiti nešto o imenicama ili je samo htio dobiti malo mlijeka!

Mali novinari