Događanja

Hrvatski kišobran – suradnja, kreativnost i stvaralaštvo
Hrvatski kišobran osnovan je prije više od 30 godina. Uz kontinuiran razvoj i ulaganje u poslovne procese, Hrvatski kišobran d.o.o. je prije nekoliko godina, kao antirecesijsku mjeru s ciljem zapošljavanja što većeg broja ljudi, predstavio brend pod nazivom Hrvatski kišobran. Ovaj brend trenutno obuhvaća proizvodnju nekoliko grupa proizvoda – kišobrani, kabanice, kabanice za pse, vrećice za kupovinu i vrećice za školske papuče – s ciljem kontinuiranog razvoja novih proizvoda i ideja.
Upravo s tom tvrtkom učenici Etnografske grupe Škrinjica i njihova učiteljica Snježana Štefek Borovčak ostvarili su zanimljivu suradnju!
Prepoznato je da, uz istraživački rad, njeguju i likovni izričaj koji je vezan uz određene predmete. Kako se danas puno govori o održivom razvoju, koriste za rad nešto što se više ne rabi, koriste otpadne materijale obrtnika (drvene elemente iz stolarija, krpice iz krojačkih radnji i sl.)
Stubička ambrela nastala je korištenjem starih, još uporabnih, kišobrana. Ideja je krenula proučavanjem igre crta, oblika i šara na tradicijskim drvenim igračkama. Igrom istih nastale su uresi na stubičkoj ambreli.
Tako je nastao kišobran inspiriran dječjim radovima, obrisnim crtama i točkama koje se nalaze na tradicionalnim drvenim igračkama!
Ove i povezane informacije o uspjesima naših učenika – malim dizajnerima i njihove učiteljice – dizajnerice možete pronaći na linku https://hrvatskikisobran.com/hr/product/stubicka-ambrela-1/2547.
I kišni dan može razvedriti dušu i pokazati svoju ljepotu!




































Trebate biti prijavljeni kako bi objavili komentar.