Izvanučionička nastava

Park prirode Medvednica

Učenici trećeg razreda su u srijedu 1.10. 2025. posjetili Park prirode Medvednica. 

Planinarski dom Grafičar bio je im je prvi cilj. Tamo su podijeljeni u skupine sudjelovali u edukativnoj radionici Orijentacija koja je imala zadatak osposobiti učenike za samostalno snalaženje u prostoru, određivanja strana svijeta i smjera kretanja pomoću kompasa.

Učenici su već stečeno znanje pokazali snalazeći se na karti i vješto se koristeći kompasom. Prepoznali su snalaženje u prirodi pomoću godova, mravinjaka, mahovine i hrapave strane kore drveta.

Uočili su koja su ponašanja dozvoljena u šumi.

Pokazali su se čuvarima prirode jer su u potpunosti shvatili ekološke poruke.

Edukacija je i senzibilizacija učenika o očuvanju iznimnih prirodnih i povijesnih vrijednosti.

Slijedio je posjet rudniku Zrinski. Uz stručno vodstvo upoznali su se s rudarenjem u srednjem vijeku kao i detaljima iz života rudara, kako se tražila ruda i koje su alate koristili.

Stavivši zaštitne kacige spustili su se u rudnik slušajući zvukove, glasove rudara. Upoznali su na koje opasnosti su rudari svakodnevno nailazili i kakav je bio njihov život.

Nakon igre u okolici planinarskog doma i uživanju u sunčanom danu vratili su se kući puni novih spoznaja i znanja.

e-spomenice
copyright

© 2016.-2022.
Dopušteno je stavljati poveznice prema ovoj stranici ili koristiti isječak teksta koji služi kao poveznica prema njoj. Prenošenje sadržaja u cjelosti zabranjeno je bez pismenog dopuštenja autora teksta ili slike.

Prijavi se na:
e-dnevnik za učenike
Pratite nas na:
Google Photos albumi