Trećaši na izvanučioničkoj nastavi na Žumberku

Trećaši su ove godine posjetili Eko-centar Budinjak na samom vrhu Žumberačke gore.

Sudjelovali su u edukativnom programu “Mladi čuvar prirode” koji je osmišljen kako bi djeca predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta na neposredan način, opažanjem kroz igru, učenjem te grupnim i samostalnim radom upoznala prirodne i kulturne vrijednosti svoga zavičaja.

Program uključuje obilazak dijela poučne staze „Staza kneževa“ (Budinjak), samostalno istraživanje uz ispunjavanje radnih listića te poučne igre uz upotrebu opreme i rekvizita. Zbog kišnog vremena, nažalost nismo mogli obići stazu u pravom smislu već smo se kretali geografskom kartom i slijedili upute organizatora kako bismo pronašli skriveno blago. Iako nam je vrijeme omelo planove, kući smo se vratili sretni i zadovoljni jer smo pronašli skriveno blago i naučili kako sami možemo izraditi sunčani sat.

Budućim trećašima preporučamo da svakako posjete ovu destinaciju te sudjeluju u nekom od ponuđenih edukativnih programa!